GNP18
gniazdo do konwencjonalnych systemów ppoż

GNP18

GNP18

Opis produktu (rozwiń/zwiń)

Gniazdo GNP18 służy do podłączenia czujki OSD23 do typowego (konwencjonalnego) systemu przeciwpożarowego. Oprócz właściwego zasilania czujki, gniazdo GNP18 umożliwia podłączenie zewnętrznego wskaźnika zadziałania oraz pozwala na łatwe odłączenie czujki z miejsca zainstalowania dla celów serwisowych – czyszczenie.

Zasada działania (rozwiń/zwiń)

Gniazdo GNP18 służy do podłączenia czujki OSD23 do typowego systemu przeciwpożarowego. Oprócz właściwego zasilania czujki gniazdo GNP18 umożliwia podłączenie zewnętrznego wskaźnika zadziałania oraz pozwala na łatwe odłączenie czujki z miejsca zainstalowania dla celów serwisowych – czyszczenie.

Przed wkręceniem czujki OSD23 do gniazda GNP18 należy zwrócić uwagę na istniejącą blokadę zabezpieczającą przed niepowołanym wykręceniem czujki z gniazda. W celu usunięcia blokady należy wyłamać wypust (zaczep) w plastikowej obudowie gniazda (patrz: rysunek gniazda poniżej).

Wykręcenie czujki zabezpieczonej blokadą w gnieździe wymaga użycia klucza i polega na wsunięciu klucza do specjalnego otworu na obwodzie czujki, uchwyceniu czujki dłonią w taki sposób, aby dociskając dłoń do czujki powodować wsunięcie klucza do oporu (do powierzchni dolnej czujki), po czym, obracając czujkę, wyciągnąć ją z gniazda.

Producent nie przewiduje specjalnych czynności konserwujących. W zależności od warunków pracy urządzenia można okresowo skontrolować stan złączy śrubowych (poluzowane zaciski). Prace konserwacyjne należy wykonywać przy wyłączonym napięciu zasilania i wyłączonym napięciu zasilającym urządzenia wykonawcze poprzez przekaźnik.

Gniazdo GNP 18 jest elementem z tworzywa sztucznego, wyposażonym w złącza umożliwiające podłączenie czujki OSD 23. Jest przystosowane do montażu na suficie za pomocą np. kołków rozporowych w rozstawie 90mm. Obudowa posiada mechaniczną blokadę – plastikowy zatrzask – uniemożliwiającą wymontowanie czujki OSD 23 z gniazda bez użycia klucza. Rezygnacja z blokady polega na wyłamaniu plastikowego zatrzasku przed wkręceniem czujki.

Dane techniczne (rozwiń/zwiń)

Napięcie zasilania 12-30V DC
Temperatura pracy -25°C do +55°C
Wymiary – średnica – wysokość 102mm 21mm
Waga 47g

(32) 754 54 54
(32) 754 54 55

Wspólna 9, 32-300, Olkusz
NIP: 637-010-87-21