GNP18
Gniazdo do systemów konwencjonalnych

GNP18

GNP18

Opis produktu (rozwiń/zwiń)

Gniazdo GNP18 służy do podłączenia czujki OSD 23 do typowego systemu przeciwpożarowego. Oprócz właściwego zasilania czujki gniazdo GNP18 umożliwia podłączenie zewnętrznego wskaźnika zadziałania, oraz pozwala na łatwe odłączenie czujki z miejsca zainstalowania dla celów serwisowych – czyszczenie.

Zasada działania (rozwiń/zwiń)

Gniazdo GNP18 służy do podłączenia czujki OSD23 do typowego systemu przeciwpożarowego. Oprócz właściwego zasilania czujki gniazdo GNP18 umożliwia podłączenie zewnętrznego wskaźnika zadziałania, oraz pozwala na łatwe odłączenie czujki z miejsca zainstalowania dla celów serwisowych – czyszczenie.

Przed wkręceniem czujki OSD23 do gniazda GNP18 należy zwrócić uwagę na istniejącą blokadę zabezpieczającą przed niepowołanym wykręceniem czujki z gniazda. W celu usunięcia blokady należy wyłamać wypust (zaczep) w plastikowej obudowie gniazda (patrz rysunek gniazda poniżej).
Wykręcenie czujki zabezpieczonej blokadą w gnieździe wymaga użycia klucza i polega na wsunięciu klucza do specjalnego otworu na obwodzie czujki, uchwyceniu czujki dłonią w taki sposób aby dociskając dłoń do czujki powodować wsunięcie klucza do oporu (do powierzchni dolnej czujki) po czym obracając czujkę wyciągnąć z gniazda.

Producent nie przewiduje specjalnych czynności konserwujących. W zależności od warunków pracy urządzenia można okresowo skontrolować stan złączy śrubowych (poluzowane zaciski). Prace konserwacyjne należy wykonywać przy wyłączonym napięciu zasilania i wyłączonym napięciu zasilającym urządzenia wykonawcze poprzez przekaźnik.

Gniazdo GNP 18 zbudowane jest jako element z tworzywa sztucznego wyposażony w złącza umożliwiające podłączenie czujki OSD 23, przystosowany do montażu na suficie za pomocą np. kołków rozporowych w rozstawie 90mm. Obudowa posiada (zrealizowaną w postaci plastikowego zatrzasku) mechaniczną blokadę uniemożliwiającą wymontowanie czujki OSD 23 z gniazda bez użycia klucza. Rezygnacja z blokady polega na wyłamaniu plastikowego zatrzasku przed wkręceniem czujki.

Dane techniczne (rozwiń/zwiń)

Napięcie zasilania12-30V DC
Temperatura pracy-25°C do +55°C
Wymiary – średnica – wysokość102mm 21mm
Waga47g

(32) 754 54 54
(32) 754 54 55